Projeksiyon Cihazı Nedir? Neye Yarar?Projeksiyon cihazı hakkında bilgi arayanlar için ufak bir araştırma yazısı. Projeksiyon nedir? Projeksiyon okullarda, sinemalarda, evlerde kullanılan bir görüntüleme cihazıdır. Lcd teknolojisi ile görüntüler büyük bir perdeye yansıtılır. Bu perde aracılığıyla da tüm salon ya da topluluk görüntüyü net bir şekil de her hangi bir kalitesizlik olmadan takip edebilir.


Okullar da daha çok eğitim amaçlı kullanılan projeksiyon cihazları bir çok sayı da öğrencinin bilgi alabilmesini sağlıyor. Sinemalar da yıllardır insanlar büyük bir televizyon olduğunu düşünüyor. Fakat sinemalarda da bu projeksiyon cihazları kullanılarak tüm salonun net bir şekil de sinema filmini seyredebilmesi sağlanıyor. Özellikle bazı insanlar evlerinde sinema keyfi yaşayabilmek için odalarına özel projeksiyon cihazları almaktadır. Projeksiyon cihazının yanı sıra ses sistemi aldığınız takdir de evleriniz tıpkı sinema salonları gibi olabilir.

Projeksiyon Cihazı Neye Yarar?

projeksiyon1 Projeksiyon Cihazı Nedir? Neye Yarar?Büyük şirketler de yönetim kurulu kesinlikle tek bir kişiden oluşmaz. Bir çok sayı da kişinin katıldığı bu toplantılar da projeler projeksiyon cihazı aracılığı ile yapılır. Projeksiyon cihazında genellikle belirli grafik tablolar ve veriler yansıtılır. Ekrana yansıtılan görüntü projeksiyon cihazı ile ayrıca büyültülebilir ve küçültülebilir. Bu tamamen odanın büyüklüğüne bağlı olarak yapılmalıdır. Ülkemizdeki spor müsabakalarının ücretli yayınlanması ile birlikte insanlar geenllikle cafelere akın ediyor. Bu cafelerde de yine aynı şekil de projeksiyon cihazları bulunduruluyor. Görüntünün yansıyacağı perde biraz yukarı kaldırılır ve tüm görüntü büyük bir şekil de ekrana yansıtılır.

Projeksiyon Cihazı Fiyatları

Ülkemizde ve yurtdışında satılan bir çok sayı da projeksiyon cihazı bulunmaktadır. Projeksiyon fiyatları genel olarak ülkemizde 2000 ile 3000 yeni türk lirası arasında satılmaktadır. Markaya ve kaliteye göre genellikle fiyatlar değişir. Led projeksiyon ve lg projeksiyon ülkemizde en çok tercih edilen projeksiyon ürünleri arasında yer alır. Piyasa da 1000 liranın altında projeksiyon cihazı kesinlikle bulunmuyor. İnsanlar genellikle projeksiyon askı aparatı ile projeksiyon cihazını karıştırmaktadır.

projeksiyon ne işe yarar, PROJEKSİYON CİHAZI NEDİR, projeksiyon cihazı ne işe yarar, projeksiyon nedir ne işe yarar, projeksiyon makinesi nedir, projeksiyon aleti nedir, projektör ne işe yarar, projeksiyon cihazı nedir ne işe yarar, projeksiyon neye yarar, projeksiyon aleti ne işe yararNo Tag
26 Ocak 201031.262 okunma 9 defa yorumlanmış, etiketler:, , , ,

9 yorum yapılmış »

 • Anonim demiş ki:

  okullarda olduğu için teşşekür ederiz

 • Anonim demiş ki:

  Teşekkürler

 • Anonim demiş ki:

  tamam teşekkürlerde birde tarihçesini ekleseniz sayfaya şu cihazın gökten mi düştü ya hiç tarihce yok

 • ayça demiş ki:

  çok güzel bi,şey

 • ayça demiş ki:

  bunun bir tarihçesi olmalıdır

 • Yunus demiş ki:

  Teşekürle Allah razı olsun sizden

 • seymen demiş ki:

  teşekkürler işime çok yaradı

 • yılmaz demiş ki:

  başka güzel bir site yok

 • Anonim demiş ki:

  temel kanunları?

Yorum yapmak ister misiniz?!